Jmenuji se Lukáš (Luky), tento blog je můj a mojí ségry Veroniky (Unka). Chodíme bez bot v ponožkách ve škole i venku protože se nám to líbí a je nám to příjemné. Ve škole ségra od 6, já od 7 třídy ZŠ denně, potom i na střední. Já už jsem ze školy vyšel a chodím do zaměstnání kde musím mít obuv, ale v ponožkách chodím občas venku, ségra ještě chodí na střední, ale venku také občas v ponožkách chodí. Protože víme že je více liddí s touto zálibou a protože byl zrušen Clarisy blog který byl na stejné téma a který pro nás byl trochu vzorem, rozhodli jsme se udělat něco podobného a pokračovat. Tento blog by měl být jednak pro žáky a studenty kteří ve škole chodí v ponožkách nebo bosi ať k tomu mají jakýkoliv důvod, ale také pro každého kdo alespoň občas chodí v ponožkách venku a v místech kde se obvykle nosí boty. Jak se bude blog vyvíjet bude záležet i na vás, budeme rádi když nám budete posílat fotky, články a odkazy na toto téma. Chtěli bychom aby tento blog byl spíše o chození v ponožkách a punčochách než úplně bosky, protoře bosých blogů a webů již existuje několik. Ale příznivci chození úplně bosky budou také vítáni.
_____________________________________________________________________________

Školy ve Finsku

10. října 2015 v 17:39 | Luky |  Různé články
Ve Finsku je normální že žáci chodí v ponožkách ve škole. To by mněli vidět u nás někteří učitelé nebo rodiče žáků kteří jim to nechtějí dovolit. Je ale pravda že tam asi mají ve škole čistěji než u nás, zřejmě i někteří učitelé tam chodí v přezůvkách nebo v ponožkách. Někde jsem viděl i žáky při praxi ve školní jídelně kteří byli v ponožkách.
Dám sem několik odkazů na videa z finských škol:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VikiNG | E-mail | Web | 10. října 2015 v 19:11 | Reagovat

Ahoj Luke,

to je docela zajímavý objev, je vidět že ve finských školách asi chodí bosa nebo v ponožkách většina žáků. Pokud to teda není vyjímka na konkrétní škole nebo záměr při natáčení těch filmíků, ovšem pak by postrádalo smysl, aby se žáci zouvali kvůli několika krátkým scénkám.

Tos našel na YT nebo se dají o té škole vygooglit další informace? Docela by mě zajímalo. ;-)

Nevím, jestli ti došel ten mail ode mě, Seznam mi nějak poslední dobou nechce doručovat zprávy. :D

2 VikiNG | E-mail | Web | 10. října 2015 v 19:28 | Reagovat

Jináč v tomhle případě bych měl menší výtku k tamním podlahám, to kluzký lino na chodbách a v učebnách je naprosto ideální na držkopády. :D Na jejich místě bych asi po těch chodbách tolik nelítal.

3 Jirka37 | 11. října 2015 v 1:56 | Reagovat

Není nutné chodit tak daleko, třeba v Rakousku se chodí v ponožkách běžně, zvláště na středních školách.
Taky je docela zajímavá diskuze (německy) na http://schuhlos.plaudern.de
Jsou tam tisíce příspěvků a jen některé jsou zajímavé, třeba:
http://schuhlos.plaudern.de/spass-in-socken-mit-anderen-3221.htm
nebo http://schuhlos.plaudern.de/eltern-5776_all.htm
Další německá diskuze je
http://www.boards-4you.de/wbb26/52/index.php?sid=66bc581293f1c489609d5b36b3c2f5e7 - je tam asi dost fejků, ale něco z toho je zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama