Jmenuji se Lukáš (Luky), tento blog je můj a mojí ségry Veroniky (Unka). Ve škole chodíme bosi v ponožkách protože se nám to líbí a je nám to pohodlné a příjemné. Protože víme že je více liddí s touto zálibou a protože byl zrušen Clarisy blog který byl na stejné téma a který pro nás byl trochu vzorem, rozhodli jsme se udělat něco podobného a pokračovat. Tento blog by měl být jednak pro žáky a studenty kteří ve škole chodí v ponožkách nebo bosi ať k tomu mají jakýkoliv důvod, ale také pro každého kdo alespoň občas chodí v ponožkách venku a v místech kde se obvykle nosí boty. Jsou ale vítáni ti kteří nechodí v ponožkách nebo bosi vůbec ale tohle téma se jim líbí. Jak se bude blog vyvíjet bude záležet i na vás, budeme rádi když nám budete posílat fotky, články a odkazy na toto téma. Chtěli bychom aby tento blog byl spíše o chození v ponožkách a punčochách než úplně bosky, protoře bosých blogů a webů již existuje několik. Ale příznivci chození úplně bosky budou také vítáni.
_____________________________________________________________________________

Focení tříd

20. února 2016 v 12:02 | Luky |  Různé fotky
Přišly nám dvě fotky ze školy ve které hodně žáků chodí bosi nebo v ponožkách a šli bosi i ven před školu na focení tříd. Je vidět že na jedné fotce je bos jeden kluk a jedna holka a na druhé fotce jsou tři holky bosy a dvě v ponožkách a to nevidíme na nohy žáků kteří stojí vzadu, mohou tam také být bosí.
Myslíte si že je vpořádku že je učitelé nechají jít ven na focení bosé nebo je měli poslat do šatny obout se do bot? Například z důvodů společenských, hygienických zdravotních, nebo je podle vás úplně vpořádku že šli na focení bosi a nijak to nevadí? Vytvořil jsem anketu kde můžete hlasovat a můžete napsat svůj názor do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli by se bosí žáci na focení tříd obout do bot?

Měli by se obout do bot 2.8% (1)
Nevadí že jsou bosi 97.2% (35)

Komentáře

1 Huňáč | 20. února 2016 v 21:14 | Reagovat

Hlasuji že by měli být v botách protože focení tříd je slavnostní událost a boty mají být součást oblečení. Až uvidí tyto fotky jejich příbuzní a známí tak si mohou myslet že jsou z chudé rodiny a nemají na boty.

2 Bára | 22. února 2016 v 0:27 | Reagovat

na jaké škole chodí ti studenti bosi nebo v ponožkách?

3 Luky | 22. února 2016 v 6:34 | Reagovat

[2]: Nevím jaká je to škola, fotky nám někdo poslal mailem a nenapsal odkud to je.

4 Jirka | 23. února 2016 v 15:27 | Reagovat

[2]: Mittelschule Leonding www.mhsleonding.at
V Rakousku, Švýcarsku apod. je to tak běžné, na rozdíl od nás nebo třeba Německa.

5 Ája | 25. února 2016 v 21:18 | Reagovat

Pracuji jako učitelka a tuto stránku jsem objevila náhodou. Přezouvání u nás ve škole důsledně kontrolujeme. Pokud žák nemá přezůvky, musí se v šatně vyzout. Je plně na jeho rozhodnutí, zda půjde dál v ponožkách nebo si ponožky sundá, aby se mu během vyučování nezašpinily a bude ve škole bos. Žáci, kteří zapomenou přezůvky si ale málokdy sundají ponožky. V naprosté většině případů chodí ve škole v ponožkách. Pak k nám chodí žáci, kteří přezůvky do školy téměř nenosí a chodí bosí téměř každý den. Zarážející je to zejména u dívek, které nosí bílé ponožky a jsou schopné v nich chodit bosky. Dnešní mládež to má jednodušší, protože téměř každá rodina má doma automatickou pračkou, a tak odpadá praní ponožek v ruce. Když jsem chodila do školy já a neměla jsem přezůvky, nechala mě maminka za trest ty ponožky vyprat v umyvadle. Co se týče Vašeho dotazu: pokud někdo nemá přezůvky a je třeba focení před školním vchodem, tak toto neřeším. Nemohu s každým žákem zvlášť řešit co má a nemá. Když nemá přezůvky, jde na tu chvilku ven bos. Pokud je ale cvičný poplach, tak to dětem říkám předem a mohou si jít pokud chtějí pro boty do šatny.

6 Bára | 26. února 2016 v 23:33 | Reagovat

[3]:skuste na email napsat z jaké to je školy. skoro na žádný škole žáci bosi nechodí :-)

7 Ája | 1. března 2016 v 13:20 | Reagovat

Omlouvám se, ale nerada bych sdělovala, na jaké škole působím. Pokud najdu ale kontakt na studenty, kteří tento blog provozují, zašlu jim několik fotografií, co jsem sama pořídila v hodině nebo které pořídili kolegové. Nedokážu posoudit, jak moc chodí studenti na českých školách po škole bosí. Na všech školách, na kterých jsem učila, se přezouvání kontrolovalo. Popravdě řečeno, jsem přesvědčena, že to ani jinak nejde, protože pokud přestanete žáky základní školy nebo školy střední kontrolovat, během týdne nebude přezůvky nosit skoro nikdo.

8 Luky | E-mail | 1. března 2016 v 15:56 | Reagovat

Dávám sem můj mail. Kontakt na mně a na ségru je také tady:
http://bosistudenti.blog.cz/1603/info-o-nas
Je to rubrika O nás a podrubrika Info o nás.
Když nám pošlete fotky z vaší školy budete mít velké díky. Když studenti nebudou na fotkách poznat, budou mít třeba zaretušovaný obličej tak to nevadí.
Díky.

9 MG | E-mail | Web | 1. března 2016 v 16:08 | Reagovat

[7]: Vážená paní učitelko,
chápu vaší snahu po zachování soukromí. Přesto mám několik dotazů:
- jak se k tomu staví učitelé? Když někdo nemá přezůvky, musí se "za trest" zout nebo se to bere jako přirozené řešení situace?
- tělocvik: dítě které nemá cvičky je posazeno na lavičku s poznámkou "nemá cvičební úbor"?
- jak se k tomu staví vedení školy? Je nějaký tlak na povinné přezůvky? Pokud ano, z jakých důvodů?
- jak se k tomu staví rodiče? (viz některé diskuze na webu: "kdyby se moje dítě muselo zout, když si zapomene přezůvky, to bych si na tu učitelku pěkně došlápla..."). Jsou požadavky např. na návleky jako třeba v nemocnicích apod.?
- na webových diskuzích se často řeší "proč se děti musí z hygienických důvodů přezouvat, když to neplatí pro učitele?" Jak je to u vás?
- školní řád povinně vyžaduje přezůvky nebo jen zakazuje venkovní obuv? Nebo to vůbec neřeší?
Díky za odpověď
MG

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama