Jmenuji se Lukáš (Luky), tento blog je můj a mojí ségry Veroniky (Unka). Ve škole chodíme bosi v ponožkách protože se nám to líbí a je nám to pohodlné a příjemné. Protože víme že je více liddí s touto zálibou a protože byl zrušen Clarisy blog který byl na stejné téma a který pro nás byl trochu vzorem, rozhodli jsme se udělat něco podobného a pokračovat. Tento blog by měl být jednak pro žáky a studenty kteří ve škole chodí v ponožkách nebo bosi ať k tomu mají jakýkoliv důvod, ale také pro každého kdo alespoň občas chodí v ponožkách venku a v místech kde se obvykle nosí boty. Jsou ale vítáni ti kteří nechodí v ponožkách nebo bosi vůbec ale tohle téma se jim líbí. Jak se bude blog vyvíjet bude záležet i na vás, budeme rádi když nám budete posílat fotky, články a odkazy na toto téma. Chtěli bychom aby tento blog byl spíše o chození v ponožkách a punčochách než úplně bosky, protoře bosých blogů a webů již existuje několik. Ale příznivci chození úplně bosky budou také vítáni.
_____________________________________________________________________________

Zahraniční článek

2. října 2017 v 7:06 | Luky |  Různé články
Zajímavý článek ze zahraničí:

Is it permitted to be barefoot in school?

Unci Narynin, barefoot every summer and constantly since 2013

A general answer to this cannot be given as every school has its own rules and dress codes.

In some countries, even where school uniform is worn, it seems to be expressly permitted at least for younger children to be barefoot in summer.

Some schools have a rule that shoes must be worn (or sometimes indoor shoes, where outdoor shoes aren't allowed in school). Some just say "no outdoor shoes". Some may even list the types of shoes permitted to wear. And others don't mention anything about dress code in their rules.

If the written rules don't mention anything, or only vaguely state "appropriate attire expected" without going into details, you can just give it a try. If anyone asks, say you feel more healthy and comfortable that way. Certainly, an indoors environment where you spend a lot of time sitting will not be especially dangerous to your feet, with the possible exception of workshop classes.

As others replied, there are benefits to living barefoot: Better training, fewer deformities, no risks of ingrown nails or fungus. So I see no logical reason for a dress code requiring footwear. But dress codes don't always follow logical criteria.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama