Jmenuji se Lukáš (Luky), tento blog je můj a mojí ségry Veroniky (Unka). Chodíme bez bot v ponožkách ve škole i venku protože se nám to líbí a je nám to příjemné. Ve škole ségra od 6, já od 7 třídy ZŠ denně, potom i na střední. Já už jsem ze školy vyšel a chodím do zaměstnání kde musím mít obuv, ale v ponožkách chodím občas venku, ségra ještě chodí na střední, ale venku také občas v ponožkách chodí. Protože víme že je více liddí s touto zálibou a protože byl zrušen Clarisy blog který byl na stejné téma a který pro nás byl trochu vzorem, rozhodli jsme se udělat něco podobného a pokračovat. Tento blog by měl být jednak pro žáky a studenty kteří ve škole chodí v ponožkách nebo bosi ať k tomu mají jakýkoliv důvod, ale také pro každého kdo alespoň občas chodí v ponožkách venku a v místech kde se obvykle nosí boty. Jak se bude blog vyvíjet bude záležet i na vás, budeme rádi když nám budete posílat fotky, články a odkazy na toto téma. Chtěli bychom aby tento blog byl spíše o chození v ponožkách a punčochách než úplně bosky, protoře bosých blogů a webů již existuje několik. Ale příznivci chození úplně bosky budou také vítáni.
_____________________________________________________________________________

Duben 2018

Poradna - odpověď na dotaz

26. dubna 2018 v 22:06 | Luky |  Poradna
Přišel nám tento dotaz:
Zdravím, příští týden mám volno a vzhledem k tomu, že budu muset nakoupit, rozhodl jsem se, že do obchodu půjdu v ponožkách, mám ale takový celkem zásadní problém. V ponožkách už jsem sice něco nachodil, ale většinou jsem měl boty s sebou (i když byly v batohu) a navíc jsem nikoho moc nepotkával. Tím se dostávám k problému, celkem dost se stydím, ale hlavně mám strach, že potkám někoho známého. Nedokázal by mi někdo nějakým způsobem poradit, jak si před odchodem z domu zvednout sebevědomí, nebo třeba, co nedělat, když už v ponožkách vyjdu. Martin.
----------------------------------------------------------------------------
Odpověď:
Nemáš se za co stydět. Když chceš být venku a v obchodech nenápadný, oblékni si běžné oblečení, doporučuji dlouhé kalhoty a ponožky tmavší nevýrazné barvy, např. šedé, hnědé. Venku a v obchodě buď úplně normální, nevšímej si lidí jestli se někdo dívá na tvoje nohy. Když se tě někdo známý nebo i cizí zeptá proč nemáš boty, můžeš v klidu odpovědět že se tě rozbily boty, třeba že jsi měl boty od Vietnamců a že se tě utrhla podrážka a nedalo se v nich jít, tak jsi je vyhodil. Nebo když budeš chodit v ponožkách nakupovat častěji, můžeš říct že se tě líp chodí bez bot a že je to v ponožkách pohodlnější než úplně bos. Myslím si že většina lidí by to mohla pochopit.
Lukáš.